Główna » Nasze działania
« 1 2 ... 4 5 6 7 »

 

Dzisiaj, tj. 26 października 2013, w Warszawie doszło do spotkania Pana Stanisława Chłościńskiego, Prezesa naszego Stowarzyszenia, z mecenasem Jackiem Świecą, przedstawicielem Kancelarii Prawnej Świeca i wspólnicy (www.swwp.pl). 

To osobiste spotkanie jest kolejnym etapem współpracy między naszym Stowarzyszeniem a Kancelarią. To właśnie Kancelaria mecenasa Świecy w ramach działalności Pro Bono wsparła naszych członków w dochodzeniu swojego dobrego imienia przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym.  

Liczymy na kolejne wygrane sprawy, bo kolejne osoby, pokrzywdzone przez grupy wyznaniowe, zgłaszają się do naszego Stowarzyszenia.
Wiemy, że takie sprawy nie są łatwe zarówno pod względem prawnym jak i czysto ludzkim. Wierzymy jednak, że z pomocą Kancelarii mecenasa Świecy, prawo stanie po strony pokrzywdzonych ... Czytaj więcej »

Kategoria: Nasze działania | Wyświetleń: 415 | Data: 26-10-2013

 

We wtorek,  8 października br., prezes Stowarzyszenie pan Stanisław Chłościński na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, poprowadził czterogodzinne szkolenie w Ośrodku Integracji Europejskiej w Rokosowie. Uczestniczyło w nim 55 osób - Liderek Rozwoju Lokalnego z terenu województwa wielkopolskiego. 

Szkolenie, którego temat brzmiał - Sekty i ich oddziaływanie społeczne, podzielone było na cztery części:

  1. Zagadnienia prawne
  2. Mechanizmy psychomanipulacji stosowane przez sekty
  3. Obraz człowieka uzależnionego od sekt
  4. Jak możesz pomóc...? Dyskusja

... Czytaj więcej »

Kategoria: Nasze działania | Wyświetleń: 364 | Data: 10-10-2013

W dniu 12 sierpnia 2013 r. odbyło się spotkanie pana Stanisława Chłościńskiego - prezesa naszego Stowarzyszenia z panem Tomaszem Sadowskim, prezesem Fundacji Pomocy Wzajemnej BARKA. Rozmowa zaowocowała deklaracją o wzajemnej współpracy, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

25-letnie doświadczenia Fundacji z pewnością pomogą nam w rozwijaniu naszej działalności, zwłaszcza w dziedzinie pomocy osobom wykluczonym społecznie. Bowiem bardzo często zdarza się, że osoby wyrzucone poza dotychczasowe grupy społeczne czy wyznaniowe, oprócz zerwania więzi międzyludzkich tracą miejsce zarobkowania i zamieszkania.

Wymiana doświadczeń w tym zakresie pomoże nam na realizacji celu statutowego, jakim jest tworzenie grup wsparcia, czy miejsc, w których osoby poszkodowane mogłyby wrócić do równowagi psychofizycznej.

O wielu ciekawych i przynoszących wymierne efekty inicjatywach można poczytać na stronach Fundacji ... Czytaj więcej »

Kategoria: Nasze działania | Wyświetleń: 466 | Data: 12-08-2013

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie decyzji Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Istniejemy dopiero od pół roku, jednak już staje się widoczne, że nasze działanie jest potrzebne i ma sens. Podejmując się pilotowania tej sprawy nie sądziliśmy, że w tak krótkim czasie uda się pomóc tak wielu ludziom. Chociaż sprawa dotyczy tylko jednej osoby, która podjęła walkę o swoje dobre imię, to wyrok (choć na razie jeszcze nieprawomocny) utoruje całej rzeszy pokrzywdzonych drogę w dochodzeniu swoich praw o ochronę danych osobowych, a tym samym dóbr osobistych.

Osoba, która zwróciła się do nas o pomoc walczyła samotnie z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych o respektowanie prawa a nie jego interpretowanie. Dzięki Stowarzyszeniu Centrum Pro Bono nawiązaliśmy kontakt z renomowaną Kancelarią Prawną Świeca i Wspólnicy, posiadającą kilka ... Czytaj więcej »

Kategoria: Nasze działania | Wyświetleń: 468 | Data: 22-05-2013

13 kwietnia 2013 roku o godzinie 12.30 w samym sercu Krakowa, mianowicie w Śródmiejskim Ośrodku Kultury, odbył się koncert dla przyjaciół i zwolenników naszego Stowarzyszenia. Dzięki zaangażowaniu naszych członków na koncercie tym, a właściwie poranku z muzyką poważną, wystąpił Pan Profesor Roman Reiner wraz z przyjaciółmi.

Po powitaniu gości przez pana Stanisława Chłościńskiego, prezesa Stowarzyszenia, kilka słów o wykonawcach oraz granych przez nich utworach wygłosił Pan Profesor Reiner. Mogliśmy poznać ciekawostki o kompozytorach i ich utworach.

Pan Profesor doskonale zaplanował program koncertu, można było usłyszeć trochę polskości np. Kujawiak Wieniawskiego i trochę świata np. Tańce Rumuńskie Bartoka. Można było ukoić skołatane serce Medytacją Masseneta i pobudzić krążącą ospale w żyłach krew Polką Szostakowicza. Nawet hejnał z Wieży Mariackiej doskonale wpisywał się w te klimaty.

... Czytaj więcej »
Kategoria: Nasze działania | Wyświetleń: 486 | Data: 05-04-2013

1-5 6-10 ... 16-20 21-25 26-30 31-33