Główna » Nasze działania
« 1 2 ... 5 6 7

Na przełomie listopada i grudnia 2012 roku złożyliśmy wizytę w Lublinie. Był to bardzo owocny dla nas czas.

W piątek, 30 listopada br. w Lublinie – odbyliśmy spotkanie z panią Anną Łobaczewską, prezesem "Stowarzyszenia „Ruch Obrony Rodziny i Jednostki”. Nawiązaliśmy tę znajomość podczas toruńskiej konferencji: „Dzieci i młodzież ofiary sekt?” Pamiętacie? Mieliśmy tam pół godzinny wykład.

Podczas spotkania oprócz wymiany doświadczeń i poznania historii Ruchu, który jest najdłużej działającym (od 1993 roku) Stowarzyszeniem zajmującym się tematyką ludzi społecznie wykluczonych i poddanych psychomanipulacji w sektach i ruchach religijnych, położyliśmy podwaliny naszych wspólnych działań. Otóż wspólnie z RORiJ planujemy zorganizować na wiosnę (przełom marca i kwietnia) ogólnopolskie forum poświęcone psychomanipulacji oraz wykluczeniu osób w wyniku oddziaływań ruchów religijnych i sekt. Chcemy zaprosić do ud ... Czytaj więcej »

Kategoria: Nasze działania | Wyświetleń: 420 | Data: 10-12-2012

15 listopada br. w Toruniu odbyła się Konferencja pt "Dzieci i młodzież jako ofiary sekt?" w ramach IV Toruńskiego Sympozjum poświęconego Sektom i Nowym Ruchom Religijnym (TSpSiNRR), gdzie na jednej z sesji Prezes naszego Stowarzyszenia Pan Stanisław Chłościński przedstawił wykład pt. "Dzieci gorszego boga. Dzieci i młodzież w uzależnieniu od sekt - historie, które napisało życie".

Prezes Stanisław Chłościński w trakcie wystąpienia
      ... Czytaj więcej »

Kategoria: Nasze działania | Wyświetleń: 892 | Data: 17-11-2012

31 października 2012 roku - data historyczna, godzina 13.25 nasze Stowarzyszenie nabrało "mocy prawnej", czyli zostaliśmy wpisani do Krajowego Rejestru Sądowego.

Z uczuciem satysfakcji pragniemy powiadomić wszystkich, którzy oczekiwali zakończenia starań  o uzyskanie osobowości prawnej  naszego Stowarzyszenia, że stało się to już faktem: z dniem 31 października 2012 r. Sąd Rejonowy w Poznaniu zarejestrował Stowarzyszenie Wyzwoleni. 

Wypada zatem w tym miejscu przypomnieć, jakie cele przyświecają Stowarzyszeniu oraz czym mogą się zająć, niejako od zaraz, jego członkowie i sympatycy. A więc, po pierwsze: Stowarzyszenie ... Czytaj więcej »

Kategoria: Nasze działania | Wyświetleń: 486 | Data: 31-10-2012

1-5 6-10 ... 21-25 26-30 31-33