Jedną z osób, którą z pewnością możemy nazwać znawcą "literatury" wydawnictwa Towarzystwa Strażnica jest Włodzimierz Bednarski. Wielokrotnie wspierał nas w poszukiwaniu słów, które przedstawiały stanowisko Świadków Jehowy na wskazany temat. Dzięki jego artykułom możemy poznać, jak zmieniały się poglądy przywódców tej grupy wyznaniowej na kwestie związane z transfuzja krwi czy dogmatami wiary obowiązującymi w tej społeczności wyznaniowej. Otóż okazuje się, że coś co powinno być niezmienne, zmienia się w zależności od podejścia do zagadnienia członków Ciała Kierowniczego.
Warto przy tym zaznaczyć, że w większości swoich artykułów autor opiera się wyłącznie na informacjach pochodzących z publikacji wydawanych przez Towarzystwo Strażnica.


Chociaż Towarzystwo Strażnica ma pretensje, że na spotkaniach wielu wyznań chrześcijańskich przeprowadza się „zbiórki pieniędzy”, czy tak zwaną „tacę”, to jednak sami nie są od tych zbiórek wolni. Jak zbiórki pieniędzy wyglądają w społeczności Świadków Jehowy, możecie przeczytać w tym artykule. Czytaj więcej>>>


Z nazwą „Świadkowie Jehowy” jest też sporo zamieszania. W kolejnym artykule autor poszukuje odpowiedzi na pytanie - "Od kiedy właściwie Świadkowie Jehowy są „Świadkami Jehowy”"? Czytaj więcej>>>


Zanim rozpoczniemy lekturę kolejnego artykułu pt. "Czy Świadkowie Jehowy są pacyfistami?", sięgnijmy do słownika języka polskiego i poznajmy znaczenie słowa pacyfizm.

pacyfizm

1. «pogląd głoszący konieczność zaprzestania i niewszczynania wojen»
2. «ruch społeczno-polityczny działający na rzecz utrzymania pokoju, potępiający wszystkie wojny bez względu na ich przyczyny i charakter»

Jednak wpisując to słowo na stronie biblioteki internetowej jw.org niewiele odnośników się pojawia. 

Jednak, gdy wpiszemy słowo neutralność pojawiają się dziesiątki odnośników.

Więc jak to jest z tym pacyfizmem i neutralnością u Świadków Jehowy? Zapraszam do lektury >>Czytaj więcej


Prezentujemy również zaktualizowaną wersję książki napisanej wspólnie z Szymonem Matusiakiem (byłym Świadkiem Jehowy) "Zmienne nauki Świadków Jehowy. Najważniejsze zmiany w doktrynie Towarzystwa Strażnica w latach 1879-2011" - wydanie rozszerzone i uzupełnione o kolejne lata.
Na 511 stronach znajdziemy opisy zmian w doktrynach tego związku wyznaniowego w jego zaledwie 135 letniej historii, co stanowi bezcenne źródło dla osób nie posiadających archiwalnych publikacji Towarzystwa Strażnica. Zapraszamy do lektury. >> Czytaj więcej


>>Armagedon w 1975 roku – “możliwy” czy “prawdopodobny”?<< To książka poświęcona zagadnieniu roku 1975, który zasadniczo wpłynął na życie wielu Świadków Jehowy, którzy podjęli bardzo ważne decyzje np. o nie posiadaniu dzieci czy majątku i oddaniu się głoszeniu "dobrej nowiny".

Jak autor sam pisze: Choć w 2010 roku minęło już 35 lat od tej tak ważnej kiedyś dla Towarzystwa Strażnica daty, to jednak nadal wspomnienie jej budzi emocje wielu ludzi. Tysiące Świadków Jehowy po zawodzie roku 1975 opuściło organizację, która dla wielu z nich stała się zbiorowym “fałszywym prorokiem”. Obecnie, po ponad 40 latach, gdy w 1966 roku rozpoczęto “kampanię roku 1975”, możemy już bez emocji prześledzić niektóre kwestie argumentacji Towarzystwa Strażnica, dotyczące daty, na którą czekali jego głosiciele. Zapraszamy do lektury. >> Czytaj więcej.

"Porównanie nauk świadków Jehowy" - Jak pisze sam autor książki: 
Opracowanie to jest pierwszym tego typu w Polsce. W Stanach Zjednoczonych takie książki ukazują się już od wielu lat, a na niektórych z nich wzorowaliśmy się. Do naszego opracowania wybraliśmy siedemdziesiąt pięć nauk Świadków Jehowy. >> Czytaj więcej


"Królestwo Boże Panuje!"  - komentarz do nowej książki Towarzystwa Strażnicy Królestwo Boże panuje!, zawierającej opis dziejów tej organizacji i jej głosicieli. >> Czytaj więcej


„To pokolenie” po ‘korekcie’ z roku 2014 w książce pt. Królestwo Boże panuje! - nowy artykuł na temat POKOLENIA w zmiennych naukach Towarzystwa Strażnica. >> Czytaj więcej


"Istnienie „statusu duchownych” w Towarzystwie Strażnica oraz czy u Świadków Jehowy występowało kiedyś ‘kapłaństwo’ kobiet?" - na to pytanie znajdziecie odpowiedź w publikacjach Świadków Jehowy, które zebrał dla nas autor. >> Czytaj więcej.


Patriotyzm w ujęciu Towarzystwa Strażnica - pod tym tytułem zamieszczamy trzy artykuły autora:

  • Patriotyzm pochodzi od diabła??? >> Czytaj więcej
  • Sztandary, flagi i Szkoły Królestwa >> Czytaj więcej
  • Kiedy i dlaczego Towarzystwo Strażnica zakazało głosować w wyborach członkom swej organizacji? >> Czytaj więcej

Ciekawa i pouczająca lektura traktująca o podejściu Świadków Jehowy do obowiązków i praw obywatelskich. 


Wykluczenie i odstępcy - dwa artykuły poświęcone tym tematom. Czy Komitety Sądownicze działały od zawsze w szeregach Świadków Jehowy? A także Czy zjawisko wykluczenia ma swoje uzasadnienie w Biblii? Jak traktować wykluczonego? O tym dowiecie się w tych artykułach.