Główna » 2013 » Kwiecień » 5 » Koncert w Krakowie
00:44
Koncert w Krakowie

13 kwietnia 2013 roku o godzinie 12.30 w samym sercu Krakowa, mianowicie w Śródmiejskim Ośrodku Kultury, odbył się koncert dla przyjaciół i zwolenników naszego Stowarzyszenia. Dzięki zaangażowaniu naszych członków na koncercie tym, a właściwie poranku z muzyką poważną, wystąpił Pan Profesor Roman Reiner wraz z przyjaciółmi.

Po powitaniu gości przez pana Stanisława Chłościńskiego, prezesa Stowarzyszenia, kilka słów o wykonawcach oraz granych przez nich utworach wygłosił Pan Profesor Reiner. Mogliśmy poznać ciekawostki o kompozytorach i ich utworach.

Pan Profesor doskonale zaplanował program koncertu, można było usłyszeć trochę polskości np. Kujawiak Wieniawskiego i trochę świata np. Tańce Rumuńskie Bartoka. Można było ukoić skołatane serce Medytacją Masseneta i pobudzić krążącą ospale w żyłach krew Polką Szostakowicza. Nawet hejnał z Wieży Mariackiej doskonale wpisywał się w te klimaty.

Koncert zagrali dla nas:

Agnieszka Reiner – skrzypce
Roman Reiner – skrzypce
Sławomir Cierpik – fortepian
Urszula Szumańska – flet

A pogoda? Zrobiła nam najcudowniejszego psikusa, była po prostu piękna.

Ci, którzy nie dotarli niech żałują....

A Tym, którzy byli z nami serdecznie dziękujemy za ich obecność.

Mamy nadzieję, że jeszcze niejedną taka imprezę przeżyjemy. W ten sposób chcemy promować ideę naszego Stowarzyszenia i ufamy, że dzięki temu uda nam się pełniej zaistnieć wśród osób zainteresowanych naszą działalnością.

  

To program naszego koncertu i kilka migawek z niego.

          

          

Kategoria: Nasze działania | Wyświetleń: 390 |