Główna » Archiwum wpisów
« 1 2 ... 12 13 14 15 16 »

   W świetle naszych ustaleń oraz zebranych dokumentów wątpliwości budzi fakt, że 'Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe Zarejestrowany Związek Wyznania Świadków Jehowy w Polsce' utrzymuje, iż Starsi Zboru są osobami duchownymi i z tego tytułu obowiązuje ich tajemnica spowiedzi, a tym samym odmowa składania zeznań [z_1]. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że w tym wyznaniu nie istnieje instytucja spowiedzi, a zgodnie z formularzem rejestrowym związku pkt. 10 nie przewidziano też powoływania osób duchownych. Dlatego uważamy, że publikacje 'Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe Zarejestrowany Związek Wyznania Świadków Jehowy w Polsce', wprowadzają w błąd wyznawców, co prowadzi do tego, że w trakcie przesłuchania Starsi Zboru bezpodstawnie uchylają się od składania zeznań, co stanowi naruszenie art. 285 § 1 w związku z art. 287 & ... Czytaj więcej »

Kategoria: Nasze działania | Wyświetleń: 1234 | Data: 23-01-2014

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" [ks. J. Twardowski]

29 grudnia 2013 roku zmarła na rozległy atak serca Cynthia Franz, żona Raymonda Franza - autora książki, która wstrząsnęła światem Świadków Jehowy, "Kryzys sumienia". Była jego wierną towarzyszką życia, wraz z nim przemierzała kilometry dróg głosząc dobrą nowinę.
Niech Bóg, któremu byli wierni do końca, ma ich w swojej opiece.
Jeżeli chcesz złożyć hołd Cynthii Franz, możesz dokonać tego tutaj:
... Czytaj więcej »
Kategoria: Wydarzenia medialne | Wyświetleń: 598 | Data: 31-12-2013

 

Jesteśmy w stałym kontakcie z Panem Kazimierzem Cymerysem. Na razie sytuacja Jego rodziny nie zmieniła się.

W związku z chorobą żony, ma wsparcie ze strony opiekunek społecznych i pielęgniarek. Jednak chociaż zbór znajduje się tylko 10 metrów od ich miejsca zamieszkania, nikt z braci i sióstr ich nie odwiedził ani nie zaproponował pomocy. Jak sam mówi: "Mam dziesięć razy więcej wrogów po artykule. Poza tym nikt się nami nie interesuje. "

Obecnie sprawa dotycząca wspomnianej darowizny i rażącej niewdzięczności zboru jest rozpatrywana przez sąd w Krakowie.
Czekamy na termin rozprawy. Mamy nadzieję, że we współpracy z prawnikami, z którymi udało nam się nawiązać kontakt starość nie będzie już tak niewdzięczna.

Pisalismy o tej sprawie wcześniej tutaj.

 

Kategoria: Nasze działania | Wyświetleń: 380 | Data: 28-11-2013

 
Po raz kolejny przyjęliśmy zaproszenie na Toruńskie Sympozjum Naukowe poświęcone alternatywnym ruchom religijnym, które odbyło się w dniach 12-14 listopada 2013 w Centrum Dialogu w Toruniu. Tym razem tematem przewodnim była "Duchowość Dalekiego Wschodu a Chrześcijaństwo. Dialog czy konfrontacja?"
 

Organizatorzy konferencji podejmują kwestię ruchów religijnych, które wywodzą się z religii i duchowo ... Czytaj więcej »
Kategoria: Nasze działania | Wyświetleń: 459 | Data: 15-11-2013

Po przeczytaniu artykułu, który został zamieszczony na forum, o sytuacji Państwa Cymerysów, skontaktowaliśmy się z panem Kazimierzem Cymerysem oraz autorką tego artykułu. Jak mówi Prezes naszego Stowarzyszenia:

Wczoraj rozmawiałem telefonicznie z Kazimierzem Cymersem, Kazimierz to jeszcze bardzo aktywny i zaradny człowiek w zasadzie potrafiący jeszcze zadbać o siebie, jak mówi do zimy jest przygotowany, ... no i własciwie wszystko, ale czy na pewno?

Sytuacja Kazimierza jest bardzo trudna, samotna walka o przetrwanie, tylko dlaczego, przecież mieli tylu przyjaciół...  Tak naprawdę to nie chodzi o przyjaźń tylko o system, który tej przyjaźni schorowane małżeństwo pozbawił. Powstaje tylko pytanie dlaczego? Kto pozbawił Świadków Jehowy wartości, które sami głoszą? Jak zwykle Biuro Oddziału Towarzystwa Strażnica w Polsce ... Czytaj więcej »

Kategoria: Nasze działania | Wyświetleń: 422 | Data: 27-10-2013