Główna » 2013 » Listopad » 15 » "Duchowość Dalekiego Wschodu..." - V TSpSiNRR
20:09
"Duchowość Dalekiego Wschodu..." - V TSpSiNRR
 
Po raz kolejny przyjęliśmy zaproszenie na Toruńskie Sympozjum Naukowe poświęcone alternatywnym ruchom religijnym, które odbyło się w dniach 12-14 listopada 2013 w Centrum Dialogu w Toruniu. Tym razem tematem przewodnim była "Duchowość Dalekiego Wschodu a Chrześcijaństwo. Dialog czy konfrontacja?"
 

Organizatorzy konferencji podejmują kwestię ruchów religijnych, które wywodzą się z religii i duchowości Dalekiego Wschodu, i są obecne w naszym kręgu kulturowym i cywilizacyjnym. Warto rozważyć, na ile idee pochodzące z hinduizmu, dźinnizmu, sikkhizmu, buddyzmu, konfucjanizmu, taoizmu, szintoizmu itd. zaznaczają swą obecność w cywilizacji zachodniej (chrześcijańskiej).
 
Nasze Stowarzyszenie reprezentują Stanisław Chłościński i Estera Czernik. Przygotowana prezentacja pt. "Religie Wschodu – zakazany owoc, czy na pewno? Stosunek Towarzystwa Strażnica a postawa jej członków wobec buddyzmu, hinduizmu i jogi – na podstawie materiałów źródłowych, czasopism i wydawnictw tej organizacji" jest w całości oparta na publikacjach Towarzystwa Strażnica. 
Jak zawsze nadrzędnym celem naszych wystąpień jest informowanie słuchaczy o zjawisku wykluczenia, które dotyka najboleśniej członków grupy wyznaniowej Świadków Jehowy. 
W naszej prezentacji pokazaliśmy w oparciu o publikacje wydawnictwa Strażnica - Towarzystwo Biblijne i Traktatowe, ich brak konsekwencji w tym, co głoszą a tym, co robią. Jak to pokazuje slajd na zdjęciu "Nauki sobie a życie sobie".
Wiele ciekawych spotkań oraz przeprowadzonych rozmów z pewnością zaowocuje w przyszłości naszym udziałem w kolejnych Konferencjach, na których będziemy mówić o problemach osób wykluczonych.
 
Prezes Stanisław Chłościński podczas wystąpienia
Kategoria: Nasze działania | Wyświetleń: 470 |