Główna » Wydarzenia medialne
« 1 2 3 4 5 6 »

        

Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Zarówno tym, którzy trzymali za nas kciuki śledząc Konferencję na ekranach monitorów, tym, którzy wspierali nas swoimi dobrymi myślami, jak i tym, którzy przyszli pod Sejm, żeby pokazać swoją niezgodę na zjawisko wykluczenia panujące w społeczności wyznaniowej Świadków Jehowy.

Zabraliśmy głos w tej dyskusji. Mamy nadzieję, że słyszalny i otwierający kolejne drzwi prowadzące do rozwiązania kwestii zjawiska wykluczenia.

... Czytaj więcej »

Kategoria: Wydarzenia medialne | Wyświetleń: 724 | Data: 12-06-2014

Dostaliśmy zaproszenie na konferencję, organizowaną przez Fundację im. Stefana Batorego,
która odbędzie się 12 czerwca br. w Sali Kolumnowej gmachu Sejmu.

Zabierzemy głos w dyskusji, poruszając kwestię "mowy nienawiści", która istnieje w społeczności Świadków Jehowy w Polsce. Chcielibyśmy głośno powiedzieć o zjawisku wykluczenia i jego konsekwencjach. 

Miejsce konferencji szczególne, więc liczymy, że może w końcu i nasz głos zostanie usłyszany.

... Czytaj więcej »

Kategoria: Wydarzenia medialne | Wyświetleń: 420 | Data: 04-06-2014

Finom zajęło to niecałe dwa tygodnie, by przyjrzeć się dokładnie raportowi jednej z organizacji pozarządowych, działającej na rzecz ofiar związków wyznaniowych, która donosiła o praktykach Komitetów Sądowniczych Świadków Jehowy łamiących prawa człowieka.

My czekaliśmy 6 tygodni na stanowisko polskiego Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w sprawie osób duchownych Świadków Jehowy i ich statusu w sądach powszechnych. I co? .. Zobaczymy niedługo.

Z dużym zainteresowaniem będziemy przyglądać się działaniom fińskiej Minister Sprawiedliwości.

Więcej można przeczytać o tej sprawie tutaj, tutaj i ... Czytaj więcej »

Kategoria: Wydarzenia medialne | Wyświetleń: 388 | Data: 16-05-2014

Nie mamy dobrych wieści w sprawie kobiety ugodzonej nożem na Sali Królestwa w Poznaniu. Pisaliśmy o tym tutaj. Poznańska WTK poświęciła tej sprawie jeden ze swych programów

Otóż w miniony wtorek kobieta została przewieziona z poznańskiego szpitala, w którym przebywała od chwili zdarzenia, do jednego z ośrodków na południu kraju w Bystrej Krakowskiej, gdzie będzie miała zapewnioną odpowiednią opiekę. 

Według doniesień medialnych oraz własnych źródeł, Jej sytuacja jest trudna. Nie może samodzielnie funkcjonować, wymaga całodobowej opieki medycznej. 

Można postawić pytanie czy tak musiało się stać?

< ... Czytaj więcej »
Kategoria: Wydarzenia medialne | Wyświetleń: 844 | Data: 11-05-2014

Dzisiaj, tj. 11 kwietnia o godzinie 20.30 w Pulsie Dnia poruszany będzie temat -

Jak wyznanie wpływa na życie wiernych?

Zaś w Otwartej Antenie o 20.35, odbędzie się debata z udziałem zaproszonych gości m. in. rzecznika prasowego Świadków Jehowy, Stanisława Chłościńskiego - prezesa Wyzwolonych oraz widzów WTK.

Więcej na temat debaty i reportażu można przeczytać i zobaczyć tutaj.
 

Kategoria: Wydarzenia medialne | Wyświetleń: 343 | Data: 11-04-2014