Główna » 2014 » Maj » 11 » Czy tak musiało się stać?
19:58
Czy tak musiało się stać?

Nie mamy dobrych wieści w sprawie kobiety ugodzonej nożem na Sali Królestwa w Poznaniu. Pisaliśmy o tym tutaj. Poznańska WTK poświęciła tej sprawie jeden ze swych programów

Otóż w miniony wtorek kobieta została przewieziona z poznańskiego szpitala, w którym przebywała od chwili zdarzenia, do jednego z ośrodków na południu kraju w Bystrej Krakowskiej, gdzie będzie miała zapewnioną odpowiednią opiekę. 

Według doniesień medialnych oraz własnych źródeł, Jej sytuacja jest trudna. Nie może samodzielnie funkcjonować, wymaga całodobowej opieki medycznej. 

Można postawić pytanie czy tak musiało się stać?

Czy to jedno biblijne zdanie:

[...] macie powstrzymywać się od tego, co ofiarowano bożkom, i od krwi, i od tego, co uduszone, i od rozpusty. [...] (Dzieje Apostolskie 15:28)

na które powołują się Świadkowie Jehowy naprawdę oznacza nakaz odmowy transfuzji krwi?

Prawda jest taka, że sami Świadkowie Jehowy na przestrzeni wieku nie byli, co do tego tacy pewni. Zainteresowanych odsyłam do publikacji Włodzimierza Bednarskiego, który analizując słowa zawarte w Strażnicach (czasopiśmie Świadków Jehowy) pokazał różne, często sprzeczne, podejścia do tej kwestii.

Całą książkę Włodzimierza Bednarskiego pt. Zmienne nauki Świadków Jehowy można sobie przeczytać pod powyższym linkiem*. Polecam zwłaszcza rozdział Medycyna Świadków Jehowy (od strony 176).

*)Jako Stowarzyszenie otrzymaliśmy zgodę na zamieszczenie publikacji na naszej stronie. Jak napisał sam autor: Zmienne nauki ŚJ. To ponadwyznaniowa książka ukazująca wszystkie najważniejsze zmiany nauk Towarzystwa Strażnica w latach 1879-2011. 

Kategoria: Wydarzenia medialne | Wyświetleń: 852 |