Główna » Inne
« 1 2 3 4 »

 

Wszystkim członkom Stowarzyszenia, sympatykom i gościom odwiedzającym nasz portal 

fot.Shutterstock

 

Kategoria: Inne | Wyświetleń: 288 | Data: 24-12-2014

Dla zainteresowanych historią wyznania Świadków Jehowy w Polsce zamieszczamy kolejne opracowanie oparte na dokumentach źródłowych z Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu.
Tym razem dotyczą one działań podejmowanych przez Milicję Obywatelską przeciwko Świadkom Jehowy w latach 1944 - 1975 na terenach dawnego powiatu Pruszkowskiego. 

Zapraszamy do zapoznania się z tym materiałem, przypominając jednocześnie, że niniejsze materiały archiwalne nie mogą być rozpowszechniane bez zgody autora opracowania (art. 36 pkt. 5 Ustawy o IPN). Czytaj więcej >>> IPN POWIAT PRUSZKÓW

Kategoria: Inne | Wyświetleń: 338 | Data: 31-10-2014

Zapraszamy do zakładki Historie oparte na faktach, gdzie zamieściliśmy List Kasi. Dzieli się ona w nim swoimi doświadczeniami z sektą Moona i tym jak udało  się jej opuścić szeregi wyznawców.

Warto wiedzieć, że w Polsce również ta sekta poszukuje nowych adeptów. Czasami chwila słabości, nieuwagi powoduje, że się wikłamy emocjonalnie w coś, z czego potem bardzo trudno jest się wyplątać. A jeżeli nam się uda, to wychodzimy bardzo pokaleczeni.

Kategoria: Inne | Wyświetleń: 367 | Data: 19-10-2014

Nasze Stowarzyszenie włączyło się w obchody Dnia Pamięci Ofiar Strażnicy (Watchtower Victims Memorial Day), które po raz pierwszy w Polsce i na świecie odbędą się w najbliższą sobotę, 26 lipca. 

Jego celem jest upamiętnienie wszystkich osób, które straciły życie przez dogmaty religijne dotyczące zakazu transfuzji krwi czy wcześniejszego, już zniesionego, zakazu dokonywania przeszczepów. Są to również ofiary samobójstw spowodowanych wyrokami tzw. Komitetów Sądowniczych, które pełnią rolę lokalnych sądów w społeczności Świadków Jehowy. ... Czytaj więcej »

Kategoria: Inne | Wyświetleń: 1426 | Data: 24-07-2014

Cały czas pracujemy nad naszą witryną internetową. Słuchamy Waszych uwag i dostosowujemy ją do nich. Jednak Wyzwoleni cały czas działają, stąd pojawiają się nowe zakładki w menu i nowe strony.

Staramy się na bieżąco informować o naszej działalności, więc zapraszamy do "Naszej biblioteczki", gdzie zamieszczamy raporty wydane przez różne instytucje lub organizacje na tematy związane z działalnością związków wyznaniowych lub zagadnień związanych z wykluczeniem. Ponadto będziemy tam zamieszczać opinie prawne, które otrzymaliśmy  w związku ze sprawami jakimi się zajmujemy. ... Czytaj więcej »

Kategoria: Inne | Wyświetleń: 386 | Data: 28-06-2014

1-5 6-10 11-15 16-18