Główna » 2014 » Lipiec » 24 » DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR STRAŻNICY - 26 lipca
20:05
DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR STRAŻNICY - 26 lipca

Nasze Stowarzyszenie włączyło się w obchody Dnia Pamięci Ofiar Strażnicy (Watchtower Victims Memorial Day), które po raz pierwszy w Polsce i na świecie odbędą się w najbliższą sobotę, 26 lipca. 

Jego celem jest upamiętnienie wszystkich osób, które straciły życie przez dogmaty religijne dotyczące zakazu transfuzji krwi czy wcześniejszego, już zniesionego, zakazu dokonywania przeszczepów. Są to również ofiary samobójstw spowodowanych wyrokami tzw. Komitetów Sądowniczych, które pełnią rolę lokalnych sądów w społeczności Świadków Jehowy.

Naszą akcją chcemy również zwrócić uwagę na ważny problem społeczny, jakim jest ostracyzm i odrzucenie przez rodzinę, znajomych i przyjaciół z powodu działalności wspomnianych Komitetów Sądowniczych.

W dniu tym zostaną złożone kwiaty, znicze oraz kartki przy Salach Królestwa Świadków Jehowy. Osoby, które pragną pozostać anonimowe, mogą składać kwiaty w miejscu dla nich dogodnych. 

Znakiem rozpoznawczym osób popierających akcję jest żółta wstążka.

 

Przyłącz się i daj wyraz swojemu sprzeciwowi wobec krzywdzącej polityki, jaką bezrefleksyjnie prowadzą amerykańscy przywódcy tej grupy religijnej.

Więcej informacji o tym dniu można znaleźć na Facebooku pod poniższymi linkami

Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy

Watchtower Victims Memorial Day

Kategoria: Inne | Wyświetleń: 1415 |