Główna » Artykuły » Piszą o nas

Wizyta w WTK Poznań

 


Przyczynkiem do realizacji programów o Świadkach Jehowy i ich stosunku do transfuzji krwi był atak nożownika na młodą kobietę podczas jednego z zebrań tej grupy wyznaniowej. W wyniku zadanych ran doszło do sporej utraty krwi, jednak ofiara nie zgodziła się na transfuzję krwi.

Przeczytać o tym można tutaj.

Społeczność wyznaniowa Świadków Jehowy jest dosyć hermetyczną grupą, stąd niewiele ludzi zna i rozumie ich zasady, którymi kierują się w życiu. Zwłaszcza stanowczy zakaz przyjmowania krwi budzi spore emocje.

Uważamy, że decyzja poznańskiej WTK była strzałem w dziesiątkę. Widać, że pani redaktor Małgorzata Mielcarek w swoim reportażu chciała przedstawić stanowiska każdej ze stron. Jednak rzecznik społeczności Świadków Jehowy zamiast odpowiedzi na pytania odesłał ją do strony internetowej, gdzie można znaleźć jedynie słuszną Prawdę o tym wyznaniu. Głos zabrał również lekarz, odnosząc się do wypowiedzi zawartych na oficjalnej stronie Towarzystwa Strażnica o możliwości "bezkrwawego" leczenia, oraz byli Świadkowie Jehowy, członkowie naszego Stowarzyszenia, którzy sami do niedawna nosili w swoim portfelu karteczkę z informacją "Żadnej krwi".Poniżej zamieszczamy cały reportaż pani Małgorzaty Mielcarek.Tego samego dnia w programie na żywo "Otwarta antena", obok kulturoznawcy pana dr Przemysława Rotengrubera oraz pani filozof dr Agnieszki Żok, wziął udział prezes Stanisław Chłościński. Dyskusja dotyczyła wolności w decydowaniu o swoim własnym życiu i na ile odmowa przyjęcia krwi jest faktycznie wolną wolą Świadka Jehowy.

Zapraszamy do obejrzenia debaty.


 

 

Kategoria: Piszą o nas |
Wyświetleń: 1400