Główna » 2014 » Październik » 1 » Wyzwania profilaktyki społecznej - VI TSpARR
20:02
Wyzwania profilaktyki społecznej - VI TSpARR

Jak co roku otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w VI Toruńskim Sympozjum p. Alternatywnym Ruchom Religijnym poświęconemu profilaktyce.
Jako Stowarzyszenie będziemy przybliżać problematykę zjawiska psychomanipulacji i wykluczenia, jakie dotyka Świadków Jehowy w Polsce.

Zapraszamy wszystkich do dzielenia się swoimi przemyśleniami na ten temat. Jeżeli są osoby, które chciałyby opisać swoje doświadczenia związane ze swoim wykluczeniem i ostracyzmem, jaki ich dotknął ze strony rodziny czy współwyznawców to prosimy o maila, którego można wysłać tutaj.


Informacja na temat Sympozjum:

Ludzie wolności czy zniewolenia? Sekty, alternatywne formy duchowości i religijności – patologiczne i destrukcyjne czy twórcze i konstruktywne?

(Wyzwania profilaktyki społecznej)

VI Toruńskie Sympozjum poświęcone Alternatywnym Ruchom Religijnym
Centrum Dialogu – pl. Frelichowskiego 1
Toruń, 22 października 2014

22 października 2014 r. planowane jest w Centrum Dialogu (Pl. Frelichowskiego 1) sympozjum, którego tematyka dotyczy m.in. wyznaczenia kierunków postępowania w obszarze profilaktyki społecznej. Celem konferencji jest odwołanie się do sprawdzonych, ale i nowych koncepcji pedagogiczno-psychologicznych, jak też czerpanie w tym zakresie z dorobku nauk medycznych, socjologii, filozofii, prawa czy kryminalistyki.

Problematyka Sympozjum obejmuje zatem szerokie spektrum zagadnień i została ujęta w sposób otwarty, koncentrując się na pytaniach:

• czy sekty i alternatywne formy duchowości to zjawiska patologiczne i destrukcyjne czy też terapeutyczne, twórcze i konstruktywne dla ludzkiej osobowości i psychiki?

• czy członkowie sekt i poszukujący alternatywnych form duchowości oraz pseudoreligijności to osoby wykluczone społecznie, czy raczej określone nurty duchowo-religijne przyciągają społecznie wykluczonych?

• czy adepci sekt i nowych ruchów religijnych to ludzie wolności czy zniewolenia?

Program konferencji zakłada:

  1. naukowe referaty, podejmujące tematykę profilaktyki społecznej;
  2. dyskusję panelową na temat Możliwości współpracy w zakresie profilaktyki zgubnych skutków działalności sekt.
  3. zaprezentowanie warsztatów, mających na celu zapoznanie uczestników konferencji z:

• programem profilaktycznym Zostań sobą,
• programem profilaktycznym Nie pozwól sobą manipulować oraz
grą miejską Miasto Wciąga.

Kategoria: Nasze działania | Wyświetleń: 356 |