Główna » 2014 » Wrzesień » 9 » Sprawa o ochronę dóbr osobistych vs Starszy Zboru Świadków Jehowy
14:55
Sprawa o ochronę dóbr osobistych vs Starszy Zboru Świadków Jehowy

W dniu 23 października br. o godz. 9:00 w Sądzie Okręgowym w Legnicy, Wydział I Cywilny (sala nr 8), odbędzie się kolejna rozprawa z powództwa pani Danuty Kubik, będącej członkiem wspólnoty Świadkowie Jehowy, przeciwko panu Adamowi pełniącemu funkcję "Starszego Zboru", o ochronę dóbr osobistych.

Sąd zamierza przesłuchać kilku świadków podanych przez powódkę, którzy będą mogli wyjaśnić czy powódka rzeczywiście, tak jak twierdzi pozwany, gorszyła swoimi wypowiedziami innych członków zboru co spowodowało odebranie powódce prawa głosu na zebraniach zboru. Ponadto Sąd zażądał od Świadków Jehowy w Polsce (dawniej: Towarzystwo Strażnica) dostarczenia formularza S77 dotyczącego powódki. Warto nadmienić, ze jest to pierwszy znany przypadek żądania przez Sąd tego formularza, który jest skrzętnie przez Świadków Jehowy ukrywany (więcej można przeczytać o tym tutaj).

Przypomnieć tu należy, że w dniu 5 czerwca br. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, Wydział I Cywilny przyznał powódce prawo do adwokata z urzędu i obecnie pani Danuta Kubik będzie reprezentowana przez adwokata Martę Marszałek-Kołodziej.

Więcj o historii pani Danuty Kubik możecie przeczytać tutaj.

Kategoria: Nasze działania | Wyświetleń: 1427 |