Główna » 2014 » Maj » 26 » Nasze działania mają sens - istotne zmiany w organizacji Związku Wyznaniowego
21:15
Nasze działania mają sens - istotne zmiany w organizacji Związku Wyznaniowego

Ostatnio przyglądaliśmy się niezgodności zapisów i działań jednego z większych związków wyznaniowych działających na terenie naszego kraju - Świadkom Jehowy w Polsce (dawniej Strażnica - Towarzystwo Biblijne i Traktatowe. Zarejestrowany Związek Wyznania Świadków Jehowy w Polsce). W tej sprawie zwróciliśmy się do Ministra Administracji i Cyfryzacji, więcej o szczegółach tej sprawy możecie przeczytać tutaj i tutaj.

Jak pisaliśmy, to jeszcze nie jest ostatnie nasze słowo w kwestii zjawiska ostracyzmu, do jakiego dochodzi w tej społeczności wyznaniowej oraz bezprawnego powoływania się na status osoby duchownej przez Starszych zboru czy działań Komitetu Sądowniczego. Chociaż w zmienionym kilka dni temu Statucie tego związku wyznaniowego zdefiniowana została grupa osób duchownych, to jednak mamy wątpliwości czy mogą oni korzystać z prawa do odmowy zeznań. Przed nami konsultacje z prawnikami na temat statusu osoby duchownej w polskim prawodawstwie.

W najbliższym czasie postaramy się zamieścić analizę porównawczą zmian w statutach Świadków Jehowy w Polsce w ujęciu historycznym.

Kategoria: Nasze działania | Wyświetleń: 1933 |