Główna » 2014 » Listopad » 19 » Konferencja jubileuszowa TKOPD w Poznaniu
16:59
Konferencja jubileuszowa TKOPD w Poznaniu

Wczoraj, na zaproszenie Urzędu Miasta Poznania,  pan Stanisław Chłościński wziął udział w jubileuszowej konferencji nt. "Prawa dziecka. Lubię to!" zorganizowanej przez Terenowe Komitet Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu. Oczywiście była to okazja do spotkań i rozmów o sytuacji dzieci w związkach wyznaniowych i sektach. Do obejrzenia uroczystości w obiektywie aparatu zapraszamy do naszej galerii zdjęć. 

Program konferencji m. in. w części wykładowej:

– Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka – „Funkcjonowanie Konwencji o Prawach Dziecka z perspektywy Rzecznika Praw Dziecka”
– Anna Maria Wesołowska – Sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi w stanie spoczynku – „Rola edukacji prawnej w świetle nowych zagrożeń”
– dr Adam Bodnar – Helsińska Fundacja Praw Człowieka – „Kontakty rodziców z dziećmi a standardy praw człowieka w świetle Konwencji o Prawach Dziecka oraz Europejskiej Konwencji Praw Człowieka”
– Mirosława Kątna – przewodnicząca KOPD  „Prawa dziecka: mity i rzeczywistość – z doświadczeń Komitetu Ochrony Praw Dziecka”
– prof. Anna Brzezińska – Instytut Psychologii UAM Poznań – „O dziecięcej godności i nadziei”

Więcej o działalności Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka, którego misją jest ochrona praw i interesów dziecka poprzez budowanie lokalnego systemu wsparcia dziecka i rodziny oraz przeciwdziałanie krzywdzeniu dzieci i jego skutkom, można przeczytać na stronie  http://kopd.poznan.pl/.

Kategoria: Wydarzenia medialne | Wyświetleń: 613 |